Vánoční filmy, kterými si můžete zpestřit svátky

23.12.2019

Vánoce za dveřmi a s nimi i svátky. Krom ládováním se cukrovým a rozbalováním dárkům mnohé jistě čeká puštění si té divné věci, které se říká televize a koukat opět na Tři oříšky pro Popelku, nebo Pelíšky. Proto jsem se rozhodl vybrat pár filmů, které mají Vánoční tématiku, ale v televizi je v tyto dny nenajdete.

Batman se vrací

Tak jo, Batman od Tima Burtona je přesně tím filmem, který vystihuje tu temnotu a osudovost z komiksů a troufám si tvrdit, že je to nejlepší komiksový Batman. Vrací se Michael Keaton a proti němu stojí Michelle Pfeiffer, Danny DeVito a Christopher Walken. Herecké obsazení jako na dlani a k tomu si připočtěte velmi hutnou atmosféru a máte vánoční film jak vyšitý.

Otec prasátek

A jdeme do pohádky, ale ne leda jaké. Jméno Terry Pratchet vám jistě napoví, že se tady nebude šetřit humorem ani skvělými postavami. Obojího je v Otci prasátek dostatek a pokud vás děsí délka 3 hodin, tak byste rozhodně měli dát Op šanci, neboť je na rozdíl od ostatních pohádek tou nejméně typickou.

Smrtonosná past/Smrtonosná past 2

Trochu očekávaná zmínka, zvláště od člověka jako jsem já (který oba díly poctivě sjíždí každý rok na Vánoce) a který první díl považuje za nejlepší akční film všech dob. Legendární John McClane musí zachránit svojí ženu a rukojmí v budově Nakatomi a pořád je to tak skvělé, jako dřív. Ten film zkrátka ne a ne zestárnout a vsadím se s vámi, že ani příští rok se nic nezmění. A druhý díl (taky o Vánocích) si můžete dát hned potom.

Smrtonosná zbraň

A přejedeme do buddy movie a to na ten ze všeho nejzásadnější. Joe Black zkrátka napsal své životní dílo a ať už si myslíte o Správných chlapech cokoliv, stále si myslím, že na to má. Zbraň navíc zahrnuje krom skvěle napsaný postav i výborné obsazení, v čele s Melem Gibsonem a Dannyho Glovera. Oba hláškují, střílejí a furt se někam ženou, že to zkrátka nemůže nudit a kdyby vám to nestačilo, má to tři pokračování.

Trosečník

To jste tu nečekali co? Ehm, já původně taky ne, ale pokud jste film viděli, tak jistě víte, že začátek se odehrává o Vánocích, takže to platí. Zároveň má film Toma Hankse (o jehož výkonu jsem psal zde) a výbornou režii Roberta Zemeckise, který furt hrdinu někam žene a udělal této premise mnohem lepší službu, než svého času Robinson Crusoe s Pierce Brosnanem. 

Záměna

Poslední film, ve kterém se objevil (tenkrát neznámý) Eddie Murphy. Příběh je geniálně vystaven na sázce dvou boháčů, kteří se vsadí o jeden dolar, že jeden z nich udělá z podvodníka bez domova (Murphy) uznávaného obchodníka a z uznávaného obchodníka (Dana Aykroyda) bezdomovce. To vyústí ve velmi komické situace a velmi zajímavý character ark, který u komedií nebývá zvykem.

Tak, to je vše, snad se vám výběr líbil a dal některým lidem pár tipů, kdyby byli s filmovou nabídkou o Vánocích nespokojeni. Přeji hezké svátky.